Sirene Belek Hotel
Sirene Golf & Wellness Hotel er beliggende i måske det smukkeste sted i Belek Turistområde, som er anerkendt som stjernen af den tyrkiske turisme og det får dig til at føle den magiske sted.
Designet af hotellet er præget af sin moderne og æstetiske arkitektur, hvor der lægges vægt på gæsternes indkvartering og rekreative områder. Hotellet er designet til din bekvemmelighed skyld, takket være sine naturlige flora, hvor du kan se alle nuancer af grøn, komfort, tilfredshed, brede og fredelige rum.
Vores behagelige hotel vil have en stor fornøjelse af at byde dig velkommen til at nyde sine professionelle kulinariske hold, der forbereder 'verdenskøkkenet' til dig. Serviceteamene arbejder for din bekvemmelighed hele dagen og natten, og underholdnings holdet arbejder for at få dig til at grine, slappe af og have det sjovt - ligesom resten af personalet gør.
Vi har et spa center, der opfylder dine forventninger med en indendørs pool, massage værelser, sauna og tyrkisk bad. Der er mange forskellige aktiviteter, massage typer og sundhedspakker på SPA center. Sauna & Tyrkisk bad og fitnesscenter er gratis. Hvis du ønsker en god baroplevelse, er svaret ikke langt væk. Der er 7 barer ideelt placeret i forskellige dele af vores hotel: Lobby Bar, Olympic Bar, Café Türk, Strand Bar, Pool Bar, Hoopoe Bar og Blacky Bar-Disco.
3 tennisbaner (kunstgræs), 4 tennisbaner (grus)
Bordtennis
Bueskydning, strandvolley
Vandpolo
Basketball
Aerobic, gymnastik, stretching
Damspil
Skak
Backgammon, kortspil
Dart
Kids Club
Fitness
Sauna, tyrkisk bad
Forskellige typer af massage samt skønhedssaloner
Billard
Computer spil
Internet
Frisør
Antalya Golf Club og dets to 18-hullers golfbaner: PGA Sultan og The Pasha kurser er placeret på et 1.250 hektar stort felt lige ved Sirene Belek Hotel.
Svømmebassiner:
Der er forskellige swimmingpools til rådighed for at gøre din ferie til den bedste svømme oplevelse. Vores The Palads udendørs pool er 1,40 meter dybt og har to fornøjelig vandrutschebaner. The Palace indendørs pool betragtes som semi-olympisk og er 1,8 meter dyb med en varmetemperatur på ca. 26 ° C. Der er også en fuld størrelse olympisk pool ved siden af villaerne. Størrelsen af denne pool er 1,8 m dyb og 25 x 50 m lang med 10 baner. Der er også to svømmebassiner til børn. Det ligger lige ved siden af den olympiske pool og har en radius på 10 m og en dybde på 40 cm.
Pasha kurset er 72 par og 5.731 meter, PGA Sultan er den eneste PGA godkendte golfbane i Tyrkiet og er 71 par og 6.477 meter.
Sirene Golf & Wellness Hotel ligger direkte på stranden i Belek, som ligger i hjertet af havet og naturen, og det er også ideelt for golfelskere.
Feriestedet ligger 25 km fra Antalya Lufthavn, 40 km fra byens centrum (gamle bydel) og i gåafstand til Antalya Golf Club
Transport
Du kommer til Kadriye centrum og hotellet med transport eller taxa fra lufthavnen. Du kan få en taxa gennem os og vores døgnåbne reception vil hjælpe dig med en udlejningsbil mellem kl. 09.00-18.00
Åben Buffet Restauranter på hotellet
Kybele Restaurant: Main Åben Buffet Restaurant
Palm Garden: Frokost Restaurant, og når du har brug for en forfriskning med en snack
A La Carte restauranter på hotellet
• Limone à la Carte Restaurant: Italienske specialiteter og catering
• Mermaid à la Carte Restaurant: Fisk og skaldyr
• A Casa à la Carte Restaurant: Sydamerikansk køkken og Rodezio catering
• Restaurant Sini à la Carte: Tyrkiske og Anatolske specialiteter og catering
Barer på hotellet
• Lobby Bar: Ideel bar til fritid og afslapning
• Olympisk bar: Billard, spil og fester
• Café Turk: Cafe med tyrkisk stil
• Strandbar: At være ved havet og tæt på en bar på samme tid
• Pool Bar: Til underholdning, solbadning og hvile
• Hoope Bar: populært sted for golfelskere
• Blacky Bar & Disco: For dem der elsker natklubber
MAD SERVICES
Åben morgenbuffet, frokost og aftensmad (Kybele Restaurant)
Sen morgenmad (Kybele Restaurant)
Palm Snack Restaurant (12.00-16.00 Salat Buffet, Tyrkisk Gryderetter, Pasta, Pandekage, Pizza, Konditori, Frugt Og Efterretter) (Aperitif Grillet Kød).
Pool Bar; Sandwiches (16: 30-17: 30)
Sirenius Take Away: Toast, Hot Dog (12: 00-16: 00), bagt kartofler (16: 00-17: 00) (fra 01.05 til 31.10.11)
Te Time (cookies og kager) (Pool Bar & Olympic Bar / 17: 00-18: 00)
Midnight Snacks (Limone Restaurant / 23: 30-00: 30)
Ice Cream (Palm Restaurant & Kybele Restaurant / frokost og aftensmad)
DRIKKE SERVICES
(Ingen alkohol til dem under 18 år)
Alkohol services mellem kl. 10.00 - 02.00
24 timers ikke-alkoholiserede tjenester
Udvalgte importerede drikkevarer (Whisky, Gin, Vodka, Tequila, Cognac, Aperitifdrinks)
Bordtjeneste til måltiderne (ingen importerede drikkevarer i åben buffetrestaurant)
Minibar på værelserne (vand, dansk vand, øl, læskedrikke, daglige påfyldninger)
Lobby Bar, Olympisk Bar, Beach Bar, Pool Bar, Blacky Disco Bar, Café Türk, Hoopoe Bar (åbningstider for barer vil planlægge efter sæson og behov)
MAD & DRIKKE IKKE INKLUDERET I ALL INCLUSIVE
Restauranter i A la Carte: Mermaid A la Carte Restaurant (Sea Food), A Casa (brasiliansk køkken), Sini Kebab House (Tyrkisk mad), Limone (Italiensk køkken) (kun reservation)
Luksus drikkevarer, importerede drikkevarer af høj klasse, energidrikke, 24-timers roomservice,
Friskpresset frugtsaft (appelsin, æble, gulerod, drue osv.), Is,
Popcorn & Candyfloss, Vandpipe.
VÆRELSER
Fra 47 m2 "Palace Senior Rooms" eller 50 m2 Village "familie" værelser
Badekåbe, tøfler, elektronisk pengeskab, 71 kanalers satellit-tv, central air-condition, bad og badekar (amerikansk stil)
Underholdning & sport & animation
3 tennisbaner ( kunstgræs), 4 grus tennisbaner,
Basketball, dart, bordtennis
Beachvolley, bueskydning, fodbold, vand gymnastik, vandpolo, kano, vandcykel, laser boot & surf (kræves licens)
Backgammon, dam, skak, kortspil, luft riffel, boccia
Animationer hele dagen, strand og pool spil, turneringer, Beach Party
Levende musik og forestillinger, specielle shows på amfiteater om aftenen
Aerobic, stretching, gym, vandre-og joggingstier (inden for hotellet 650 m, omkring golfbaner 4.850 m)
Fuldt udstyret fitness, sauna, afslapnings værelse, tyrkisk bad, 10 private massageværelser,
Night Club & Disco (Blacky Dancing Bar)
Trådløs internetforbindelse og internetkiosker
POOLS & BEACH
Aktivitetsbassin med 2 vandrutschebaner, Semi-olympisk indendørs pool, olympisk udendørs pool,
Specielt designet 2 børnebassin med rutschebaner (4-8 år), privat strand (300 m)
Solterrasse, madras og håndklæde
FOR BØRN
Kids Club (Mini 4-6 år, Midi 7-9 år, Maxi 10-12 år, Junior 13-15 år), spil park, børn animation
Kids Buffet til frokost og middage (når der er mindst 20 børn på hotellet)
Kids hjørne ved pool bar
Mini Disco & Junior Disco
UDEN FOR KONCEPTET OG TIL EKSTRA GEBYR
Børnepasning (efter anmodning), Telefon, Læge, Hårpleje, Billard, Elektroniske spil (for børn)
Vaskeri og renseri, massage på SPA,
Golf & Golf udstyr, Hudpleje & Skønhedssalon,
Tennis udstyr og bane belysning,
Håndværkstudio, Portrætmalerier, Film- og fotografiske workshops (filmoptagelsesteknikker; mindeværdigt filmoptagelse, underholdnings-dvd'er)
Tatovering, Vandsport med motor og katamaran
* Hotel Management forbeholder sig retten til at foretage ændringer i vinter- og sommerkonceptets indhold uden forudgående varsel, hvis ledelsen finder det nødvendigt.
Restauranter
Der er tre restauranter:
Kybele Restaurant (morgenmad, frokost og aftensmad serveres som åben buffet og der er en særlig rygerafdeling på terrassen)
Natbuffet (kl. 23.00 - 00.30)
To a la carte restauranter: Italiensk køkken, Fisk og skaldyr, kun for gæster ældre end 12 år, reservation er påkrævet, og det koster lidt ekstra.)
Menuer på restauranter varierer afhængigt af sæson og vejrforhold, og de kan ændres uden forudgående information.
Barer
Der er tre barer på hotellet. (Menuerne i søjlerne kan variere afhængigt af sæsonen og vejrforholdene, og de kan ændres uden forudgående information. For gæster under 18 år serveres der ikke alkoholholdige drikkevarer)
Patisserie
Te og kaffe, forskellige sodavand og lækre kager. (Åbningstider afhænger af sæsonen.)
Wellnesscenter
Gym, sauna, tyrkisk bad og forskellige massagebehandlinger er til rådighed. Derudover er der hudbehandlingsenhed.
Aktiviteter
Der er et græsfodbold på 60 x 90 meter, en semi-olympisk indendørs pool med en temperatur på 26 C og 1,80 m dyb, fire tennisbaner (grus), bordtennis, basketball, aerobic, gymnastik, stretching, dam, skak, backgammon, kortspil og levende musik.
Kids Club
Sirens Fun Club (4-12 år) er til tjeneste i løbet af dagen. Der er legepladser, spil til børn og konkurrencer. Der er også særlig børnepasning på forespørgsel og afhængig af tilgængelighed. Der er en tegneserie-mini-biograf og en mini disco arrangeret hver aften.
Andre ydelser
Der er bil-, limousine-, båd-, helikopter- og flyleje, WiFi, fax, telefon, kopiering, valutaveksling, indkøbscenter, vaskeri og renseri, udendørs parkeringsplads og også sygepleje service mellem kl. 9.00 og 18.00. I nødsituationer kan læge indkaldes 24 timer.
Tjenester, der koster ekstra
Tennis udstyr og bane
Room service, højhastigheds internet, telefon, vaskeservice
Billard, Børnepasning (tjek tilgængelighed), internet hjørne, videospil, spil, frisør
Massage, peeling, hudpleje, læge på Wellness Center
Luksus alkoholholdige drikkevarer. Friske frugtsaft og vin
Den olympiske pool er opvarmet om vinteren
A la carte restauranter (bookinggebyr)
Golfbane og golf kurser
* Hotel Management forbeholder sig retten til at foretage ændringer i vinter- og sommerkonceptets indhold uden forudgående varsel, hvis ledelsen finder det nødvendigt.
OBS! Det tyrkiske paspoliti kræver, at paset er gyldigt i mere end seks måneder efter planlagt afgang fra Tyrkiet.